Peter Hess Terapi Ses Çanakları ile Ses Masajı

Peter Hess Terapi Ses Çanakları ile Ses Masajı

Peter Hess Terapi Ses Çanakları ile Ses Masajı'nı bireysel seans olarak gerçekleştiriyorum.

 

Ses Masajı BİREYSEL SEANS  nasıl gerçekleşir?

Seans yaklaşık bir - bir buçuk saat kadar sürmektedir. Bir ön görüşme ile danışanın ne istediği, kendini nasıl hissetmek istediğini öğreniyorum. Fiziksel bir sorun varsa bununla ilgili ayrıntılar konuşulur. Ben bütün bu anlatılanlar ışığında duruma uygun şekilde bir yol çizer ve ‘ses masajını’ öyle uygularım. 

Sonrasında danışan üzerindeki kıyafetlerle rahat bir yere ya da bir masaj yatağına uzanır. Danışan önce yüz üstü uzanır. Farklı büyüklüklerde ve belli frekanslara uyumlanmış ses çanakları danışanın hem bedeninin üzerine hem de bedeninin dışına yerleştirilir ve nazikçe çanaklara vurulur. Yaklaşık 25 dakika sonra danışandan sırtüstü yatması istenir ve uygulama bu defa bedenin ön tarafında yapılır. Kollar ve eller de buna dahil edilir.

Danışan kişi hiçbir şey yapmak ve bilmek zorunda değildir. Yapması gereken tek şey seansın tadına varmaktır. Seans sonunda danışan birkaç dakika dinlenir. Uygulama sonrasında danışanla yapılan görüşmede  danışanın hissettikleri ve yaşadıkları ile ilgili geri bildirimler alınır ve değerli bilgilere ulaşılır.


Uygulama 'Peter Hess Terapi Çanakları' ile yapılır; bunlar uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda özel olarak üretilmişlerdir. Uzun süre tınlamaları, olağanüstü çıkan güzel sesler ve yaydıkları belli frekanslar bedenin belli organlarına etki eder.


Ses çanaklarından çıkan harmonik sesler bedeni ve ruhu dinlendirir, titreşimler bedende dalga dalga yayılır. Uygulama sırasında kasılmış bölgeler gevşer, deri gözenekleri açılır, nabız düşer, kan dolaşımı artar, lenf drenaj masajı etkisi hissedilir,  Kısacası danışan çok kısa sürede kendini iyi hisseder ve gevşer. Bedenin yenilenmesi, sağlığın desteklenmesi, öğrenme kabiliyetinin artması, sorunlarla baş etme yeteneğinin gelişmesi için gerekli özgüven duygusu gelişir.

Uygulamanın sonunda kişiler genelde uyurlar. Beş -on dakika kadar uyumalarına izin veririm sonra danışan duyduğu tiz bir ses ile kendiliğinden uyanır (Bu sesi seans öncesindeki ön görüşmede kendisine dinletirim ve bu sesin uyanma sesi olduğunu söylerim). Dolayısıyla bunu bilerek uyanır.

Son bölümde hemen ayağa kalmasını istemem, yatar vaziyette geri bildirimleri almaya başlar, kendine gelmesini bekler sonra bir çay veya kahve eşliğinde sohbetimize devam eder seansı sonlandırırım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Peter Hess SES ÇANAKLARI UYGULAMASI - SES MASAJI nedir ve neye yarar? 

Bu yöntemin kökleri 5000 yıl öncesine kadar geriye gider ve o dönemlerde Hindistan'da kullanılan şifa yöntemlerinden birini oluşturur. Doğu dünyasına göre insan sesten oluşur, yani sesin kendisidir. Sadece kendisi ve çevresindekilerle uyum içinde yaşayan insan, yaşamını özgürce ve yaratıcı şekilde oluşturabilir. Peter Hess, ses çanakları uygulamasını yıllarca süren araştırmaları sonucunda geliştirmiş ve Batı dünyası insanının gereksinimlerine göre uyarlamıştır.

Ses Çanakları uygulaması ile rahatlama ve derin gevşeme sağlanır. Beden, ruh ve zihni kapsayan bütüncül bir yöntemdir. Stresle baş etmeyi kolaylaştırır, uykusuzluk sorununa iyi gelir, insanın doğasında var olan öz güvenin geri gelmesini sağlar,

Ayrıca spa'larda, sağlık alanında, pedagojide, psikolojide, hastahanelerde ve terapilerde bu uygulamadan yararlanılır. Peter Hess'e göre ses çanağından çıkan ses ruhun derinlerine dokunur ve ruhumuzu titreştirir. Ses gerginlikleri çözer, içimizdeki hekimi devreye sokar ve yaratıcı enerjimizi ortaya çıkarır. Ses çanaklarıyla yapılan uygulamalarda özgüven duygusu gelişir.

Ses Masajı hem bedensel hem duygusal özgürleşmeyi sağlar. Genel sağlığa, ruhsal olarak dengede kalmaya katkıda bulunur, yenilenmeyi, enerjik olmayı sağlar, bedenin algılanmasına ve onun olduğu gibi kabul edilmesine katkıda bulunur, sahip olunan ama kullanılmayan yetenekleri ortaya çıkarmaya destek olur, öz güveni, yaratıcılığı ve motivasyonu arttırır.

Stres, korku, kaygılar yani beden ve ruh sağlığını olumsuz etkileyen tüm duygular bırakılır. Kişi onlardan özgürleşir. Bedenin ve ihtiyaçların farkına varılır. Zihni sürekli meşgul eden düşünceler yok olur.

---------------------------

 

Peter Hess Kimdir?

Peter Hess Enstitüsü (PHI) 1984 yılından beri Almanya'nın bir çok kentinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca Almanya'nın dışında da dünya üzerinde
yirmi iki Peter Hess Akademisi mevcuttur.  

Bu enstitülerde ve akademilerde gerek uygulamalar gerekse eğitimler verilmekte ve eğitim alanların sayısı 15.000'i geçmiştir. Nörobiyoloji, pedagoji, psikoloji ve diğer bilim dallarında yapılan araştırmalar ışığında eğitimler sürekli yeni bilgilerle donanır.

Aynı zamanda enstitünün kendisinin yaptığı araştırma sonuçları da eğitimlere dahil edilir. Verilen eğitimlerde seslerin etkileri ve uygulamalarda edinilen tecrübeler aktarılırken; danışanlarla yapılan titiz çalışmalar ve sorumluluk bilincinin önemi vurgulanır.  Çok sıkı ve titiz bir eğitimden geçmiş olan kişiler, profesyonel olarak uygulama yapmaya hak kazanırlar. Verilen bu temel eğitimden sonra enstitüden mezun olmuş olanlar seksen farklı alanda ilgileri doğrultusunda ve kendilerini geliştirme amaçlı ayrıca eğitimler de alabilirler.

Müzik Öğretmenliği Hazırlık Programı
Müzik Öğretmenliği Hazırlık Programı
26/07/2016
Online Şan Dersi
Online Şan Dersi
02/10/2019
Konservatuar Hazırlık Programı
Konservatuar Hazırlık Programı
26/07/2016