Nefesinle Bütünleş - Nefes Koçluğu ile Dönüşüm Sertifika Programı

Nefesinle Bütünleş - Nefes Koçluğu ile Dönüşüm Sertifika Programı

İrem Derlen’in ‘Nefesinle Bütünleş’ (Bir Beden, Zihin ve Yaşam Dönüşümü) eğitim programını NLP Trainer & Koç Borkan Sever’in İntegral Koçluk programı ile birleştirdikleri uluslararası onaylı sertifika programı ilk modūlūyle 19 Ekim’de İstanbul’da.✨

Nefesinle Bütünleş Human Pattern Breath Coaching Certificate Program; Uluslararası seviyede eğitimler veren, eğitimcilerin eğitmeni Trainer’ların birliği olan INLPTA standartlarında NLP + Beden Dili + Nefes Teknikleriyle bütünleştirilerek hazırlanmıştır.  100’den fazla koçluk aracıyla profesyonel koç adaylarının nasıl koç olunur kaygılarını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca NLP, Beden dili ve micro ifadeler eğitimlerine tek programda sahip olduğunuzdan bu özel eğitimlerin hepsine ayrı ücretler ödemek zorunda kalmaz, zaman kazanır ve komple koçluk eğitimi alırsınız.

Türkiye’deki ilk ve tek Integral Koçluk eğitimidir. Bu yapı sayesinde içinizdeki potansiyeli günlük yaşantınıza ve iş hayatınıza etkin bir şekilde aktarabileceksiniz.

Eğitim Tarihleri: 19-20-26-27 Ekim

Yer: Human Pattern Coaching Academy
Adres: Bağdat cad. No:27 Kadıköy – İSTANBUL
Telefon: (0551) 193 40 54

Eğer sen de daha sağlıklı, neşeli, enerjik, yaratıcı ve güçlü bir yaşama adım atmak istiyorsan doğru yerdesin. Nefes’inle Bütünleş ve farkındalık yolunda istediğin hedefe en kısa zamanda ulaş!

Doğru Nefes Çünkü;

 • Nefes Alma & Verme Kapasiteniz ve Yaşam Enerjiniz Artar:

  Bedenin %70 besin ihtiyacı nefesle alınan oksijen ile karşılanır. Ve hiçbir takviye besin bununla eş değer değildir. Yapılan araştırmalarda insanların %90’ının nefes kapasitelerinin ortalama %20-30’unu kullandıkları saptanmıştır. Bu da demek oluyor ki yaşam enerjimizi sadece %20’lik bir kapasite ile kullanıyoruz. Bunun yaşama yansıması da sağlığı, sevgiyi, neşeyi, enerjiyi, dinginliği … ve tüm güzellikleri yaşamlarımıza sadece %20’lik bir oranda kabul ediyoruz anlamına geliyor. Nefes kapasitemizi sınırladıkça var olan yaşam enerjimizi kullanamıyor, aslında bir anlamda hakkımız olanı tamamı ile almayı reddediyoruz diyebiliriz. Dolayısı ile kısıtlı nefes = kısıtlı yaşam oluşturuyor. Doğru nefes ise yaşam kalitemizi yükselterek yaşamdan aldığımız keyfi artırır.

 • Doğal ve Hızlı Detoks Etkisi Yaratır ve Yağ Yakımını Hızlandırır:

  Gün boyunca vücudumuzda biriken ödem ve toksinlerden arınmanın en hızlı ve etkin yolu doğru nefes alma tekniklerini uygulamaktan geçer. Kilo verme esnasında yağın % 84’ü karbondioksite dönüşerek akciğerler aracılığıyla vücuttan atılır. Bu da bize akciğerlerin kilo vermede en büyük boşaltım organı olduğunu gösteriyor. Vücutta hızlı detoks etkisi yaratmak ve yağ yakımını hızlandırmak için doğru nefes tekniklerini iyi bilmek gerekir.

 • Kandaki Oksijen Oranını Yükselterek Hücre Yenilenmesi Sağlar:

  Doğru nefes kandaki oksijen oranını en üst seviyeye çıkartarak kanser de dahil olmak üzere bir çok hastalığa çare olabilmektedir. Çünkü bu tip hastalıkların çoğu hücrelere kan yoluyla yeterli oksijen taşınamamasından kaynaklanabilmektedir. Nefesi doğru şekilde kullanmayı öğrenerek hücrelerinizdeki oksijen oranını yükseltebileceksiniz. Nefesler daha derinleştiğinde ve nefes süreleri uzatılabildiğinde havanın akciğerlerde kalış süresi de uzar. Bu da daha fazla kanın oksijenlenmesi anlamını taşır.

 • Kaygı, Öfke ve Stresi Azaltır:

  Hayatımız stres dolu. Stres tetikleyicileri de herkes için farklı ve değişken olduğu için nefes düzeninizi neyin etkilediğini öğrenmenin önemi de büyük. Gelişkin beyinlerimiz, düşüncelerimizin (geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki), duygularımızın ve hatta nasıl hareket edip – nasıl nefes aldığımızın tetiklediği bir stres reaksiyonu verebilir. Ve maalesef birçoğumuzun yaptığı gibi  kısa ve sığ birkaç nefesle bunları çözebilmemiz imkansız.
  Nefesi kontrol etmenin en sık ihtiyaç duyulan faydalarından biri kaygı (anksiyete) ve öfke kontrolü için kullanılıyor olmasıdır. Beynimiz, dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı sürekli uyarılmış halde çalışır. Bu nedenle bizleri fiziksel veya psikolojik olarak tehlikeye atabilecek herhangi bir duruma karşı sürekli tedbir alma eğiliminde oluruz. Nefesimizi bilinçli bir şekilde kontrol etmeye başladığımızda ise beynimizin bu stres durumunu yaşamasının önüne geçerek stresin yarattığı olumsuz etkileri minimize etmiş oluruz. Doğru nefes beynin, gevşeme ve rahatlama yanıtı geliştirmesine yardımcı olur.

 • Tansiyonu ve Kalp Hızını Düşürür:

  Tıbbi kaynaklara göre nefes üzerinde kontrol sağlamak, kalbin hızını yavaşlatarak yükünü azaltır ve yüksek tansiyonu dengeler. Bu da damarlar üzerinde daha az basınç anlamına gelir. Kontrollü nefes alarak düzene giren tansiyon ve kalp hızı, uzun vadede inme veya beyin anevrizması gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

 • Beyin Gelişimini Destekler:

  Nefes kontrolü, özellikle zihni dinginleştirmek adına yapılan meditasyonları kolaylaştırmak için de kullanılır. Bunun sonucu olarak da beynin özellikle dikkati ve duyusal becerileri işleme sürecinden sorumlu bölgelerinin geliştiği gözlemlenmiştir. Alınan oksijenin %25’i beyine gider. Gıdaların %20′sini beyin kullanır. Vücuttaki kanın %15′i beyin tarafından kullanılır. Doğru nefesi öğrenmek özellikle yaşlandıkça beyindeki gri maddede azalma görülen yaşlılar için oldukça önemli bir araçtır. Araştırmalar gri madde yoğunluğu ile zeka arasında; özellikle dil, hafıza ve dikkat alanlarında bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Beyin gücümüzün artması bu yoğunluğun da  artmasına bağlıdır.  Bunun için de doğru nefesi bilmek yüksek fayda sağlar.

 • Ruhsal, Zihinsel ve Bedensel Sağlığı Dengede Tutar:

  Yeterli düzeyde oksijenlenme kan dolaşımını ve sinir sistemini düzenleyerek kişinin ruhsal, zihinsel, bedensel sağlığını dengede tutar. Bu farkındalıkla, fiziksel ve duygusal tepkilerimizde büyük etkisi olan sempatik ve parasempatik sistemleri dengelendiği için yaşamımızda karşılaşacağımız her duruma karşı dengede kalmamızı ve vereceğimiz kararlar için farkındalığımızı kaybetmeden doğru seçimler yapmamızı sağlar. Dolayısıyla, doğru nefesle yaşamımız daha akıcı, daha sağlıklı, daha kontrollü, sevgiyi ve huzuru hiç kaybetmediğimiz bir hal alır.

 • Sesimizi Mesleki Açıdan Etkili Bir Şekilde Kullanmamızı Sağlar:

  Ses, kişinin kimliği gibidir, parmak izi gibi kişiye özeldir. (Cicely Berry)

  Sesimizi etkili bir şekilde kullanmak için bize en önemli ve hayati temeli sağlayan nefesimiz de yaşantımızın her alanında bize refakat eden ve sağlıklı bir şekilde hayatta kalmamızı sağlayan en birincil aktivitemizdir. Doğru teknikle alınan ve sese dönüştürülen kaliteli nefes, gerek sağlık gerekse mesleki anlamda başarı elde etmek isteyen herkesin faydalanması gereken ve belki de yaşamın en birincil kuralıdır.

  SONUÇ olarak;

  Doğru nefes alışkanlıkları edinmek bize saymakla bitmeyecek büyük faydalar sağlar. Bu atölyede yanlış nefes alışkanlığınızı değiştirmeye yardımcı olması için hayatınızın nefes alış verişinizi etkileyen bütün yönlerine tek tek bakıyor olacağız. Bu, iş yerindeki nefes alma biçiminizden ne kadar süre oturduğunuza; bir günde hangi egzersizleri yaptığınızdan, uyumadan önce nasıl nefes aldığınıza; konuşurken nefesinizi ve bedeninizi nasıl kullandığınızdan günde kaç fincan çay, kahve içtiğinizi değiştirmeye … kadar farklı birçok konuya el atmamızı sağlayacak ve bu sayede çok katmanlı ve tek yan etkisi mutluluk olan bir çalışma sizi bekliyor olacak!

Şan Eğitmeni Seçimi
Şan Eğitmeni Seçimi
26/07/2016
İrem Derlen Vokal Atölyesi
İrem Derlen Vokal Atölyesi
02/10/2019
Mikrofon Kullanımı
Mikrofon Kullanımı
27/07/2016