Acutonics Ses Çatalları Uygulaması

Acutonics Ses Çatalları Uygulaması

Acutonics: Kökeni Doğu Tıbbı ve filozofisine dayanan, gezegenlere uyumlu ses çatallarının (diapozon) kullanımından faydalanılarak oluşturulan bir  titreşimsel ses sistemidir.

Her bir Acutonics diyapozonu (ses çatalı) ; Dünya, Ay, Güneş ve diğer gezegenlerin yörüngesel özelliklerine dayanan doğal bir armonik seriyle akortlanmıştır. Her bir gezegenin bir frekansı vardır. Bu titreşim seviyesine göre akort edilerek, el yapımı olarak üretilmişlerdir.

Frekans hesaplamaları 1620 yılında gezegenlerin eliptik (yörüngesel) yollarını keşfeden Kepler'in çalışmalarına dayanmaktadır. Kepler, o dönemde bilinen tüm gezegenlerin dönüş hızlarını hesaplamıştır.

20.yy.'da ise İsveçli bilim adamı Hans Kusto gezegenlerin bu dönüş hızlarını müzikal tonlara çevirmiştir. Kusto'nun; Kepler'in yörüngesel hızlara dair yaptığı çalışmaları temel alarak bulduğu ses aralıkları Acutonics sisteminde kullanılan frekanslar için temel oluşturmuştur. Bu sistemde kullanılan her bir ses aralığı kendine ait, özgün şifa özelliklerine sahiptir.

Bedenimizde enerji yolları bulunur ve bunlara enerji merdiyenleri denir. Enerji meridyenlerimiz her zaman akışta olmalıdır. Yani enerji özgürce akmalıdır. Sistem akışta ise bizler kendimizi neşeli, huzurlu, sağlıklı hissederiz. Eğer sistemde bir tıkanıklık varsa; bu kendini üzüntü, sıkıntı, stres olarak boşaltılması gereken bir baskı şeklinde belli eder ve bedenden çıkma yolunu arar. Buna "Blokaj" denir. Eğer bu blokajlar dönüştürülmezlerse birikerek hastalık oluştururlar. Bir çok rahatsızlık aslında bu şekilde oluşur.

 

Acutonics® Diyapozon (Ses Çatalları) Uygulaması:

Diyapozonlarla (Ses çatallarıyla) Sesle Şifa uygulaması, bir masaj masasına yatılarak, vücudun belirli bölgelerine ve enerji meridyenlerine diyapozonların dokundurulması ile yapılır. Acutonics Ses Çatalları (Diyapozonlar) ile oluşturulan şifalı ses aralıkları uygulaması akupunktura benzer ancak iğneler yerine ses çatalları kullanılarak yapılır.

Bilimsel olarak belirlenmiş Akupunktur, Akupres ve Tetik noktalarına ve bedenin meridyen, çakra & enerji merkezlerine/sistemlerine erişmek için çakralara ve aynı zamanda eterik alanlara da uygulama yapılır.

Diyapozonların ses dalgaları titreşerek enerji meridyenleri aracılığıyla bedende ilerler ve derinlere ulaşırlar. İnsan bedeninin %70'inin su olması dolayısıyla beden ses için mükemmel bir rezonatördür. Belli frekanslar ve ses aralıkları uygulandığında özün ve kemik iliğinin derinlerine erişim sağlanır.

Acutonics Sistemi, özel enerji titreşim seviyelerine kalibre edilmiş son derece hassas diyapazonların kullanımını içerir. Her diyapazonun kendine özgü bir frekansı ve özel vasıfları vardır. Bu frekanslar doğrudan akupunktur noktaları, çakralar ve/veya ağrıyan bölgelere uygulandığında, bedenin temel enerji sistemlerine invaziv (kesmeden) olmayan bir şekilde erişilmiş olmaktadır.  İki diyapazonun birlikte kullanılmasıyla da yine kendine özgü vasıf ve özellikleri olan özgün bir ses perdesi yaratılmış olur.

-Bir örnekle anlatmak gerekirse: Diz kapağının dört parmak altında, dış tarafta ve kaval kemiğinin bir parmak kadar açığında yer alan "Zu San Li" diye adlandırılan akupunktur noktasına sesle titreşim aktardığımızda midedeki sindirimi dengeler ve güçlendirir. Her türlü sindirim problemine iyi gelir ve aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Uygulanan bu ses ve titreşimler en az bir iğne kadar nokta üzerinde etkili olmaktadır. 

Şan Dersi Programı
Şan Dersi Programı
26/07/2016
Ses Meditasyonu (Ses Yolculuğu)
Ses Meditasyonu (Ses Yolculuğu)
25/09/2019
Vokal Koçluğu
Vokal Koçluğu
26/07/2016