Ses Meditasyonu (Ses Yolculuğu)

Ses Meditasyonu (Ses Yolculuğu)

İrem DERLEN ile Ses Meditasyonu (Ses Yolculuğu)

 

-Hızlı, yoğun ve stresli hayatınıza bir süre ara verip; 'Ben ne yapıyorum?' diye kendi içinize dönme ihtiyacı mı hissediyorsunuz?

-Üzerinizde taşımanız gerekenden fazla mı yük var? Stres içinde boğuluyor gibi mi hissediyorsunuz? 

-Zihninizi sakinleştirmek, kaygılarınızı azaltmak, bedeninizde hissettiğiniz ağrıları azaltmak ve ruhunuzu dengeye kavuşturmak mı istiyorsunuz?

-Güçlü ve başarılı yönlerinizi keşfedip kişisel farkındalığınızı artırmak mı istiyorsunuz?

-Sesinizi tanımak, bedeninizden çıkan titreşimleri mi hissetmek istiyorsunuz?

 

Öyle ise sağlıklı titreşimleri yakalayıp bedenimizi akord ederek beden - zihin - ruh dengemizi yeniden kurmak ve farkındalığımızı artırmak için sizleri 'İrem Derlen ile Ses Yolculuğu’na davet ediyoruz!* Çalışmanın başlangıcında ses, frekans, rezonans konuları ele alınıp; sesin bedenimiz ve ruhumuza etkileri görsellerle desteklenip anlatılacaktır. Ardından ses çanakları, zil, koshi (chime) ve gong eşliğinde bir ses meditasyonu ile "Ses Yolculuğu" na  çıkılacaktır.Ses'in Faydaları

 

Vücudumuzdaki her organın, her kemiğin, her hücrenin kendine ait bir titreşimsel frekansı vardır. Hep birlikte bir orkestradaki enstrümanlar gibi birleşik ve uyumlu bir frekans oluştururlar. Eğer vücuttaki herhangi bir organın frekansında bir bozulma, bir değişiklik olursa bu tüm bedeni etkiler.

Sesle Şifa Terapisi işte bu orjinal titreşimini kaybetmiş vücudu yeniden akord edip; fiziksel, duygusal ve ruhsal alanlarımızı şifalandırarak sağlığına kavuşturmayı amaçlar. Bu, uzun süre çalınan bir piyanonun akordunun bozulması ve bir akordör tarafından akord edilmesi gibi düşünülebilir.

SESLE ŞİFA TERAPİLERİ; Stres, Depresyon, Endişe, Enerjisizlik, Mutsuzluk, Uykusuzluk, Duygusal Travmalar, Blokajlar (Tıkanıklıklar), Düşük Öz Saygı, Kaybetme Korkusu, Kas Gerginlikleri, Çakra Dengeleme, Aura Temizliği, İstenmeyen düşünceler, Kansızlık, Astım, Alerji, Sindirim problemleri, Adet Düzensizlikleri, Menopoz, Migren, Artrit, Tendon Rahatsızlıkları, İdrar Yolu Enfeksiyonları, Düzensiz Kalp Ritmi, Bağışıklık Sistemi Düşüklüğü, Tansiyon Problemleri, Sırt Ağrısı, Sinüs Rahatsızlıkları (Sinüzit).. ve bunun gibi daha birçok rahatsızlık için kullanılmaktadır.• Stres ve gerginlikten kurtulmanıza yardımcı olur

• Zihni sakinleştirir

• Kandaki oksijen düzeyinde artış sağlar

• Canlı ve enerjik hissetmenizi sağlar

• Huzur, guven ve rahatlama duygusu yaratır

• Daha rahat ve dingin bir uyku için yardımcıdır

• Zihin, beden ve ruh arasında denge kurmaya yardımcı olur

• Kalp atışını düzenler, nefes ve tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur

• Detoks etkisi yaratır

 

Çalışmalarım hem Bireysel Seanslar hem de Grup Seansları (Grup Meditasyonu) şeklinde gerçekleşiyor.. Üç farklı SES MEDİTASYONU yapıyorum.

 

1- SES YOLCULUĞU – SES MEDİTASYONU

Hemen hemen hiç yönlendirme yapmadan , kişiler kendilerini ses çanaklarının sesine bırakırlar. Meditasyon hem oturarak hem de yatarak gerçekleşebilir. Kişiler buna kendileri karar verirler fakat yere uzanarak yapıldığında etkisi daha büyük olur.

Ses yolculuğuna çıkıldığında başlangıçta bir niyet konur ve bu niyetle meditasyona başlanır. Ses çanaklarından çıkan ses ve titreşimleri bazı kişiler bedenlerinde hissedebilirler ve meditasyon sonunda kişiler hem rahatlamış hem de bazen kafalarındaki soruya yanıtlar bulmuş halde uyanırlar.

 

2- SADECE SESİ DUYARAK YAPILAN GRUP SES MASAJI- SES MEDİTASYONU:

Bu meditasyonda, sanki birebir ses masajı yapar gibi, seanslarda kullandığım belli ses çanaklarını vurup, yönlendirme yapıp ( şimdi çıkan sesin ve titreşimin ayak tabanlarınızdan bedeninize girdiğini hissediyorsunuz gibi yönlendirmeler…) belli bir sırada bütün bedende titreşimlerin hissedilmesi sağlanır. Bu meditasyon sırasında sadece duyarak aynı bireysel seanstaki etkiler yaşanır.

 

3- SES ÇANAKLARI İLE BELLİ BİR KONU SEÇİLEREK YÖNLENDİRME İLE YAPILAN SES YOLCULUĞU- SES MEDİTASYONU:

Belli bir konu seçilerek ( Özgürleşme, bolluk bereket, sevgi vs…) o konu ile ilgili yönlendirmelerle yapılan ses yolculuğudur.


*** Çalışmaya hamilelerin, kanser tedavisi gören ve tıbbi operasyon ile hormon üreten bezleri alınmış kişilerin katılması uygun değildir.

 

Solfej Dersi Programı
Solfej Dersi Programı
26/07/2016
Sahne Üzerinde Performans
Sahne Üzerinde Performans
27/07/2016
Şan Egzersizleri
Şan Egzersizleri
26/07/2016